Συμμετοχή του σχολείου μας στην 6η Έκθεση/Φεστιβάλ Μαθητικής Δημιουργίας

Δημοσιεύθηκε από στις Απρ 12, 2016 στην κατηγορία Δράσεις, Εργασίες μαθητών, Όλες

Την Πέμπτη 7/4 και την Παρασκευή 8/4 πραγματοποιήθηκε στο ΚΑΜ (Κέντρο Αρχιτεκτονικής Μεσογείου) στο παλιό λιμάνι των Χανίων η 6η Έκθεση / Φεστιβάλ Ψηφιακής Μαθητικής Δημιουργίας . Το σχολείο μας συμμετείχε με δημιουργίες παιδιών από τη Β΄ και τη Γ΄ Τάξη και υπεύθυνους καθηγητές Πληροφορικής τον κο Βαζιτάρη Βασίλη, κο Τζωρτζάκη Μιχάλη και την κα Ξηράκη Σοφία. Οι εργασίες περιελάμβαναν κουίζ γνώσεων, παιχνίδια αλλά και μικρά βίντεο με θέμα την ασφάλεια στο Διαδίκτυο. Ένα απ? αυτά τα βίντεο των μαθητών Γεωργακόπουλου Νίκου (Β2) – Καραπατάκη Κώστα (Β2) με θέμα «Τυχερά παιχνίδια στο Διαδίκτυο» και υπεύθυνο καθηγητή τον κο Μιχάλη Τζωρτζάκη βραβεύτηκε κατά τη διάρκεια του Φεστιβάλ στο πλαίσιο του Διαγωνισμού «Τα Πολυμέσα?. για την ασφάλεια στο Διαδίκτυο».

Τις δημιουργίες των μαθητών μας μπορείτε να τις βρείτε εδώ.